یک مهندس کامپیوتر اگر علاقه مند باشد؛ هیچ وقت با مشکل بیکاری روبرو نمی شود.

وبسایت تخصصی انجمن علمی کامپیوتر مؤسسه آموزش عالی توس

جهت اطلاع از اخبار رویدادها و فعالیت های انجمن کامپیوتر توس، به "صفحه اینستاگرام" و "کانال تلگرام" انجمن در بخش "پیوندهای مهم" مراجعه فرمایید.
.
درباره ما
سخن روز
پیوندهای مهم
پیوندهای روزانه

 

زبان برنامه نویسی آبجکتیو-سی یک زبان برنامه نویسی شیء گرا است که تک منظوره نبوده و برای کاربرد های گسترده ای تولید شده است. این زبان از زبان برنامه نویسی سی و با اضافه کردن مفاهیم مربوط به ارسال پیام از اسمال تاک به زبان سی ایجاد شده است. آبجکتیو سی پیش از روی کار آمدن زبان برنامه نویسی سوییفت هسته اصلی تولید نرم افزارهای مناسب برای APPLE ، iOS و OS X بود و پس از آنکه سوییفت ابداع شد جای آن را در زمینه برنامه سازی برای APPLE و iOS گرفت، البته اگر نگاهی به وب سایت Stack Owerflow بیاندازید از کامنت ها متوجه خواهید شد که اغلب برنامه نویس ها هنوز هم ترجیح می دهند با آبجکتیو سی کار کنند و به سمت سوییفت نرفته اند. آمارها در Github نیز نشان می دهد که برنامه نویسان همچنان ترجیح می دهند پروژه های خود را در آبجکتیو سی ایجاد کنند.
این آمار نشان دهنده آن است که قرار نیست در چند سال آینده تغییرات سریعی رخ دهد و یا به عبارتی زبان آبجکتیو سی قرار نیست که در آینده نزدیک صحنه رقابت را ترک نماید و همچنان با قدرت در موضع خود باقی مانده است.

 این امر دو دلیل عمده دارد:
اول آنکه سرمایه گذاری های بسیاری بر روی زبان آبجکتیو سی در زمینه تولید اپلیکیشن ها شده است
و دوم آنکه فریم ورک اپلیکیشن ها حتی بعد از آنکه سوییفت بتواند جای خود را در این عرصه باز کند همچنان به آبجکتیو سی وابسته خواهد بود.

بنابراین یادگیری زبان آبجکتیو سی و ایجاد یک اپلیکیشن موبایل در آن می تواند همچنان ارزش وقت گذاشتن داشته باشد. دقت داشته باشید که این زبان بسیار قدرتمند است و شما می توانید به سادگی هر نوع اپلیکیشنی را در آن ایجاد نمایید و این کار برای کسانی که با این زبان آشنایی متوسطی داشته باشند کار چندان مشکلی نخواهد بود و می توان گفت که به مراتب بسیار ساده تر از ایجاد اپلیکیشن در بسیاری زبان های دیگر می باشد.

ویژگی های کلیدی زبان برنامه نویسی آبجکتیو سی

ساده بودن استفاده از آن
امکان استفاده از C++ و در حین استفاده از آبجکتیو سی
استفاده از زمان اجرای دینامیک یا Dynamic Run Time
پشتیبانی از تایپینگ دینامیک Dynamic Typing

:: موضوعات مرتبط: آموزش برنامه نویسی , ,
:: بازدید از این مطلب : 1330
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : انجمن علمی کامپیوتر توس
ت :
.
مطالب مرتبط با این پست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه:


موضوعات
آخرین مطالب
صفحات
امکانات