یک مهندس کامپیوتر اگر علاقه مند باشد؛ هیچ وقت با مشکل بیکاری روبرو نمی شود.

وبسایت تخصصی انجمن علمی کامپیوتر مؤسسه آموزش عالی توس

جهت اطلاع از اخبار رویدادها و فعالیت های انجمن کامپیوتر توس، به "صفحه اینستاگرام" و "کانال تلگرام" انجمن در بخش "پیوندهای مهم" مراجعه فرمایید.
.
درباره ما
سخن روز
پیوندهای مهم
پیوندهای روزانه

 

روبی یک زبان برنامه نویسی شیء گرا است که تک بعدی نبوده و دارای کاربری های عمومی می باشد. این زبان در سال 1990 توسط Yukihiro Matz Matsumoto ابداع شد و از الگوهای چندگانه پشتیبانی می نماید.
فرصت های شغلی موجود برای توسعه دهندگان زبان روبی 5 برابر بیشتر از توسعه دهندگان پایتون می باشد و میانگین حقوق دریافتی توسعه دهندگان روبی برای هر پروژه 77 هزار دلار می باشد. البته برخی از آنها برای هر پروژه چیزی در حدود دو برابر مبلغ ذکر شده نیز دریافت می نمایند.
آنالیز آمارهای مراکز آمار معتبر در آمریکا نشان داده است روبی از لحاظ تعداد پروژه های انجام شده در رتبه دوم در میان زبان های برنامه نویسی قرار دارد و جاوا رتبه اول را به خود اختصاص می دهد.
شما بدون استفاده از فریم ورک هایی مثل RubyMotion و Rhodes قادر به تولید هیچ اپلیکیشنی با استفاده از روبی نخواهید بود. با استفاده از هر یک از فریم ورک های نام برده شما قادر خواهید بود اپلیکیشن هایی را برای اندروید، iOS، ویندوز و XOS ایجاد نمایید.
اگر تنها یک زبان وجود داشته باشد که بتوان گفت آسان ترین زبان برنامه نویسی موجود در دنیا است ، آن زبان بدون شک روبی خواهد بود. شما می توانید با استفاده از روبی در 10 دقیقه یک اپلیکیشن ایجاد نمایید. این زبان هم در یادگیری و هم در استفاده زبانی بسیار ساده می باشد.

برخی از وب سایت های بسیار بزرگ و بسیار مشهور دنیا با استفاده از روبی کد نویسی شده اند که از جمله این وب سایت ها می توان به:


Fiverr، Airbnb،Pixlr، Groupon، Basecamp، Scribd، Bloombergو ThemeForest


اشاره نمود.

این زبان علی رقم ساده بودن بسیار قدرتمند است و اگر شما تا کنون درباره آن هیچ اطلاعاتی کسب نکرده اید خوب است راجع به آن مطالعه کنید شاید نظر شما درباره انتخاب زبان برنامه نویسی مورد نظرتان برای شروع اپلیکیشن نویسی تغییر نماید.

ویژگی های کلیدی زبان برنامه نویسی روبی:

پشتیبانی از داینامیک تایپینگ
شیء گرا بودن
ساده بودن استفاده از آن و کدنویسی با آن
مناسب برای مبتدیان
امکان استفاده از کدهای آماده
دارای جوامع تبادل اطلاعات بسیار سودمند.:: موضوعات مرتبط: آموزش برنامه نویسی , ,
:: بازدید از این مطلب : 736
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
ن : انجمن علمی کامپیوتر توس
ت :
.
موضوعات
آخرین مطالب
صفحات
امکانات